Stowarzyszenie Fantazjada - O nas. Praca z młodzieżą

Fantazjadę tworzą zapaleńcy, wolontariusze wkładający w nią ogromną pracę i czas wolny od prywatnych obowiązków. Niektórzy mają wieloletnie doświadczenie z harcerstwa, inni z organizowania „szkolnych” konwentów fantastyki, czy z lokalnych środowisk fandomowych. Część to miłośnicy klasycznych gier role- play, część z powodzeniem uprawia manualne hobby, takie jak krawiectwo, czy kaletnictwo, jeszcze inni to fani militariów. Jesteśmy osobami w różnym wieku i rozmaitych światopoglądów. Łączy nas dzieło, którego wartości dla młodzieży i własnego rozwoju, jesteśmy głęboko przekonani.

Stowarzyszenie Fantazjada - O nas. Praca z młodzieżą

Mamy ambicję tworzyć grę nieliniową, o wielu warstwach, oferującą liczne możliwości. Taką, w której odnajdzie się miłośnik czysto przygodowych wojaży w poszukiwaniu magicznych skarbów, ale nie pozbawioną głębszych elementów: Zarysu psychologii postaci, złożonych relacji społecznych, humoru...

Chcemy po części symulować codzienne funkcjonowanie wyimaginowanego Świata gry poprzez przygotowanie możliwie realistycznej scenografii, rekwizytów, wprowadzenie odpowiedniego typu postaci odgrywanych przez graczy. Nakreślić realia, w których nie każdy musi być Wielkim Herosem, czy Budzącym Postrach Czarnoksiężnikiem. Gdzie nietuzinkową i przynoszącą frajdę rolą może się okazać kurier poczty książęcej, wolny kmieć, giermek, pachołek straży grodowej... Chcemy skłaniać uczestników do stylu zabawy, w której mniej istotne jest wygrywanie i realizacja zadań, a faktycznie liczą się odgrywanie i aktorstwo.

Użyj strzałek do nawigacji, oraz Esc aby zamknąć okno.